Česká republika   Krkonoše
      Šumava, Jizerské hory
  Jeseníky, Králický Sněžník
Švýcarsko   Bernské Alpy
        Walliské Alpy
Itálie   Hochfeiler
         Monte Vioz
Slovinsko   Julské Alpy
Bulharsko   Rila
Řecko   Dírfi
Turecko   Ararat
Gruzie   Kazbek
Arménie   Aragats
Írán   Sabalan, Damávand
Maroko   Jebel Toubkal
Nepál   Langtang Himal
Čína   Lamo She Shan
Tanzánie   Kilimandžáro

Kilimandžáro

Kilimandžáro netřeba příliš představovat - nejvyšší hora Afriky, nejvyšší hora Tanzánie a hora s 4. nejvyšší prominencí na světě. Na vrchol vede několik výstupových tras a na všechny je možný vstup s organizovanou skupinou, resp. s průvodcem registrovaným u Národního parku Kilimandžáro. Celý masiv tvoří 3 vrcholy - Shira (3962m), Mawenzi (5149m) a Kibo (5895m). Na samotném Kibu je pak několik menších vrcholů - Gilman's Point (5685m), Stella Point (5756m) a nejvyšší Uhuru Peak (5895m). Nad 5600m se nachází několik ledovců, které se však postupně zmenšují.

Následující údaje a ceny byly platné v únoru 2018. Kurzy 100 TSH = 1 CZK, 1 USD = 20,5 CZK. Pokud se chcete na něco k výstupu na Kilimandžáro zeptat, tak mi pošlete mail.

Jak se tam dostat?

Z České republiky do Tanzánie
V zásadě jsou tři letiště, která mohou sloužit jako vstupní brána pro výstup na Kilimandžáro. Jednoznačně nejvíce komfortní je letět přímo na letiště Kilimanjaro International Airport, které je asi 50 kilometrů od kopce. V tomto případě lze využít lety KLM z Prahy přes Amsterdam (osobně KLM nedoporučuji), lety Qatar Airways z Prahy přes Dauhá nebo lety Ethiopean z Vídně přes Addis Abebu. Cena zpáteční letenky obvykle mezi 15 a 20 tisíci, v případě Ethiopean lze najít i za 12 tisíc. Dalším vstupním letištěm může být keňské Nairobi, kam jsou letenky levnější (s trochou flexibility se lze dostat na 12 až 15 tisíc za zpáteční let z Prahy) a nabídka letů širší, ovšem je třeba počítat s následnou cestou autobusem z Nairobi (přibližně 6 až 8 hodin) a poplatkem za dvouvstupové keňské vízum. Třetí možnost je let do hlavního města Tanzánie - Dar Es Salaamu a následně pak autobusem (10 - 11 hodin) do Arushy, města na úpatí Kilimandžára.

Vstup do Tanzánie
STRANKA JE VE VYSTAVBE

Kdy jet?

text text text

Organizace výstupuVýstupové trasy